Art for Change Vol II

22656678_10154802717886898_1125798936_n

Art for Change vol II

Όταν κάποιος – α θέλει να ανατρέξει στις βάσεις του, τότε σκέφτεται το παρελθόν το δικό του, της οικογένειάς του, της χώρας του …..

Μουσική – Εικαστικά – Χορός – Θέατρο – Κίνηση – Όραμα – Εξέλιξη με το σύνολο των καλλιτεχνών να αγγίζει τους 170 από όλη την Ευρώπη και με τη σύμπραξη αγάπης με τον χώρο του Decadence, συνεχίζουμε από εκεί που σταματήσαμε τον Μάιο του 2017 στον χώρο του Faust (θα τον επισκεφτούμε και πάλι)

Αστερίου – Sugahspank & Swing Shoes – Βασιλικός – Μπάρδης – Τζερμιάς – Σίμα – Οι Συνένοχοι – Ταλαγάνης – RSN – Ανεζίρης – Χατζηδάκη – enRoute – Βακιρτζής – Micalef – John Sugahtank Roumpanis – Quo Vadis – Momentum – Exis Dance Company – Blo – Χηλά – Φουντουραδάκη και πολλοί πολλοί ακόμα ….

Το project M.A.G. με την κοινότητα που οι ίδιοι οι καλλιτέχνες και εσείς δημιουργεί, βάζει εκείνες τις βάσεις για να φτιάξει από την αρχή ένα περιβάλλον που πλάθει,διαμορφώνει και αγκαλιάζει νέες ιδέες – προκαλλεί την ιστορία για να γράψει τη δική σας και τη δική του ιστορία – εξελίσσει συνεργασίες και παντρεύει δημιουργικές συνήθειες …. Αυτή είναι η δική μας ιστορία, το δικό μας μέλλον που θα κοιτάνε οι νέοι και οι παλιοί θα θυμοούνται σαν εκείνη την αρχή …. Art for Change Vol II στις 27 – 29 Οκτωβρίου σε μία από τις 3 εναπομείνασες ιστορικές Στοές του κέντρου της Αθήνας – στον χώρο που έχει μετονομαστεί Old City Co… !!

Θα δημιουργηθεί ταινία – εκπομπή (θα είναι το 1ο αλλά και επετειακό επεισόδιο της σαιζόν) που θα παρουσιαστεί μέσω της εκπομπής μας στο διαδικτυο και θα παραδοθεί και σαν υλικο προς χρήση σε όλους τους συμμετέχοντες καλλιτέχνες

Πρόγραμμα παραστάσεων για το Φεστιβάλ Art For Change Vol 2
έναρξη παραστάσεων για κάθε ημέρα 20:15

Παρασκευή 27 Οκτωβρίου
1.»Ερωτευμένος με την Γκίλντα» ομάδα Quo Vadis
2.»Release» Justine Goussot
3.»Chair’s tragedy» ομάδα Λυδία Λίθος
4.»Ουροβόρος» ομάδα Φ/2
5.»The effeCt» ομάδα enRoute
6.»XXXY» ομάδα Aniline dancetheater

Σάββατο 28 Οκτωβρίου
1.»Walls Between Us» Έμυ Αμερικάνου, Ερικέτη Ανδρεαδάκη
2.»Block» ομάδα Exis
3.»Appreciation» Ολίβια-Λήδα Καλούδη
4.»Anima» ομάδα Vesmir
5.»Vetor Verbum» ομάδα Aleajactaest
6.»Babuska» Βιωτικό θέατρο

Κυριακή 29 Οκτωβρίου
1.»La soiree» Νίκη Παούρη, Χριστίνα Γαζή
2.»Sketches vol2″ ομάδα Lalun
3.»crUsh» Έμυ Αμερικάνου, Δανάη Μορφονιού, Άλκηστη Κάρλου
4.»FAIRY TALES Project:Κι έζησαν αυτοί καλα;» ομάδα MOMENTum
5.»Καθρέφτης» Νικολέττα Σοφία
6.»Αποτύπωμα» ομάδα Αήρ
7.»Η αρκούδα / Lolita way» ομάδα Κύκλος

Μουσικά Σύνολα
Ώρα Έναρξης 23 : 00 Καθημερινά

– Παρασκευή 27 Οκτωβριου / Οι Συνένοχοι
– Σάββατο 28 Οκτωβρίου / Sugahspank! & The Swing Shoes
– Κυριακή 29 Οκτωβρίου / Closing Party με RSN

Γενική Είσοδος της εκδήλωσης 10 Ευρώ με κρασί ή μπύρα